HISTORIA

Początki zespołu sięgają 1995 roku, kiedy sie­dząc przy piwku, weszli­śmy na temat naszych „dużych brzu­chów”. Od słowa do słowa doszli­śmy do wnio­sku, że trzeba coś z tym zro­bić. Naj­lep­szym roz­wią­za­niem wyda­wał się sport. Na początku było nas parę osób. Raz w tygo­dniu zaczę­li­śmy spo­ty­kać się na hali spor­to­wej w klucz­bor­skim „Eko­no­miku”. Start był bar­dzo trudny. Na nasze spo­tka­nia przy­cho­dziło po parę osób. Koszt wyna­ję­cia hali był duży. Po każ­dym z tych spo­tkań „obo­wiąz­kiem” było uzu­peł­nie­nie pły­nów i w tym celu uda­wa­li­śmy się do ulu­bio­nego pubu o nazwie „Roluś”, a tam spo­ty­ka­li­śmy podob­nych sobie, i zaczęło się nam to wszystko roz­ra­stać. Następna była hala w klucz­bor­skiej „Trójce”, potem w Boga­cicy dalej w Gim­na­zjum nr 5, a wresz­cie w nowo wybu­do­wa­nej hali wido­wi­skowo – spor­to­wej w Klucz­borku. Fre­kwen­cja i liczba chęt­nych wzra­stała nam z roku na rok. Począt­kowo gra­li­śmy w siat­kówkę, koszy­kówkę i piłkę nożną. Póź­niej została już tylko ta ostat­nia dys­cy­plina. W 1997 r. poczy­na­jąc od kwiet­nia do paździer­nika, gra­li­śmy już na otwar­tym boisku, a w mie­sią­cach zimo­wych cho­dzi­li­śmy na halę. Dzia­ła­cze z tych począt­ko­wych lat to m.in.: Andrzej Czup­kie­wicz, Roland Dąbrow­ski, Rysiek Sme­re­czyń­ski z żoną Dorotą, Irek Wojt­ko­wiak, Krzy­siek Dzia­łach. Potem docho­dzili inni. W 1999 roku zde­cy­do­wa­li­śmy pierw­szy raz zaist­nieć na publicz­nej are­nie. Zgło­si­li­śmy się pod nazwą „Piast” do Tur­nieju Halo­wego Piłki Noż­nej o puchar Dyrek­tora OSiR w Klucz­borku. Zaję­li­śmy 4 miej­sce, tra­cąc tylko 1 pkt do miej­sca dru­giego i to nas chyba zachę­ciło do dal­szej rywa­li­za­cji z innymi. Musiała zapaść decy­zja o nazwie zespołu. Ponie­waż miej­scem naszych spo­tkań był „Roluś” a jego wła­ści­ciel jed­nym z czo­ło­wych dzia­ła­czy, to jeden człon nazwy był już gotowy. Termin „From­bud” powstał od nazwy firmy dru­giego z dzia­ła­czy Pio­tra Fro­me­liusa. Tak powstał „FROMBUD – ROLUŚ”. 26.06.1999 r. roze­gra­li­śmy pierw­szy oficjalny mecz na otwar­tym sta­dio­nie. Naszym prze­ciw­ni­kiem byli old­boje z Roż­nowa. Nie­stety ten inau­gu­ra­cyjny mecz prze­gra­li­śmy 4:3. Dwa kolejne mecze także zakończyły się naszymi porażkami. Nie znie­chę­ciło nas to jed­nak do dal­szej zabawy i w kolejnym meczu wygra­li­śmy w Rożnowie 3:2, odnosząc tym samym pierwsze oficjalne zwycięstwo. Jesz­cze w tym samym roku zagra­li­śmy z old­bo­jami z Laso­wic Wiel­kich, także wygry­wa­jąc i prze­gry­wa­jąc. Wię­cej w dziale „wyniki”. Doszło do nas nieco mło­dzieży, nie­któ­rzy na tre­ningi przy­pro­wa­dzali swo­ich synów i bawiliśmy się dalej, pomie­szani rutyna z mło­do­ścią, czer­piąc z tego radość i wspa­niałe samo­po­czu­cie. W 2004 roku drużynę opu­ścił Pio­trek Fro­me­lius, a wraz z nim pierw­szy człon nazwy zespołu. Aktualnie nazy­wamy się „ROLUŚ”. W 2008 roku na zawsze opu­ścili nasz zespół tra­gicz­nie zmarły Adrian Zgid oraz wie­lo­letni kie­row­nik zespołu Kazi­mierz Goliń­ski. W 2009 roku odszedł do wiecz­no­ści w wieku 34 lat Paweł Sokół. Czas robi swoje. Większość z nas osiągnęła już wiek, który nie pozwala na uprawianie sportu, ale są młodsi, którzy z powodzeniem tworzą obecną historię zespołu.

Wiadomości (utwórz nową)